Заплащане за оферта!

Това е раздел в помощ на клиента!
Тук всеки клиент може да покаже офертата, която е получил за обсъждане!
При съмнения за некоректни оферти, ние сме готови да помогнем с нашите знания и опит!

Трябва ли клиентите да заплащат за оферта?

Вие можете да гласувате за едно нещо

Резултати

Re: Заплащане за оферта!

Мнениеот jorfii на 21 Мар 2011 18:14

pooh написа:Личното ми мнение е, че решението е достатъчно просто.
Разговорът би трябвало да е нещо от сорта:
"-Добър ден, искам оферта за ... следните видове СМР?
-Добър ден, единичните ни цени са ... както следва, пуснете ни количествена сметка и до ... време ще Ви изпратим Крайната сума.
-Ами ... нямам количественна сметка /почесване/ Защо не дойдете да замерите Вие?
-Разбира се - няма проблем, ще Ви струва ... толкова, окончателно, което включва идването, заснемането на обекта, изготвяне на количественна сметка, евентуалното прозвъняване на разни фирми и оформянето и отпечатването на офертата.
-Аууу ... но това са много пари!
–Разбира се, тази сума ще бъде приспадната от крайната Ви сметка, ако ние изпълним СМР
-Хм ... все пак ... не може ли да измислим нещо друго?
–да - подайте ни точна количественна сметка и ние ще приложим към нея, нашите Единични цени за СМР, за Ваша ориентация, а при подписване на Договор - ще проверим точните количества. /Връщане на т.1 ;) /"

Е това вече беше на място sk (38).gif
Ел.инсталации електроуслуги цени http://jorfii.freehosting.bg/news.php
http://electroexpert.alle.bg/
jorfii
Потребител

Мнениеот nasco2 на 21 Окт 2011 14:28

И аз да се изкажа, естеството на работа при нас е малко по простичко бързо и за майстори лесно. Екип от двама човека прави по 2 или понякога 3 стай в различни апартаменти на ден. При два екипа , нали се сещате че един човек трябва само с огледи да се занимава. А и при нас е лесно циклене лакиране и всяка една дейност си има ясна и точна цена на м2

Та как протича разговора при нас и то по телефона.

той - цена за циклене и лакиране
аз - 8,9 или 10 лв според лака и ги изброявам, като обяснявам че цената включва циклене и лакиране
той - значи в цената е включено всичко
аз - само циклене и лакиране
той - кога ще дойдете да го видите
аз - аз паркет съм виждал
той - ама то има и МАЛКО фуги таааа
аз - фугирането е 4лв за м2 допълнително заедно със смолата за фугиране или ако мине с причукване 3лв, това ще го уточним на място
той - ама все пак не е лошо да дойдете да го видите
аз - щом държите но огледа се заплаща - 15лв.
той - ама 15лв. само за да го видите ли?
аз - само ако държите, иначе вие можете да си го видите безплатно, тук се засмивам леко на глас за да не прозвучи грубо
той - е то верно какво да го гледате да се разбираме за кога и да вършим работа

Общо взето така протича един разговор при мен, но за други ремонти тази схема е неприложима, да се спазариш по телефона и да изпълниш обекта без да си го видял. Иначе мнението ми е , че трябва да се заплащат офертите
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот undercover на 05 Дек 2011 15:57

В тази криза,това си е бизнес...събираш пари от огледи.....работа никаква,но работа кой иска ? happy.gif
намери си работа,която харесваш,така никога няма да ти се наложи да работиш;)...
Аватар
undercover
Некомпетентност и преобладаващи изказвания, съществено под нивото на форума.
Некомпетентност и преобладаващи изказвания, съществено под нивото на форума.

Мнениеот Мънцата на 05 Дек 2011 19:57

undercover написа:В тази криза,това си е бизнес...събираш пари от огледи.....работа никаква,но работа кой иска ? happy.gif

Абе не е точно така sk (6).gif Я сметни днес ако направиш 5 огледа колко гориво ще отиде, а и надника върви ... sk (6).gif При нас огледите са безплатни, но имам клиенти дето всяка година идват и викат - ми да дойдете пак да видите ... sk (43).gif Да не забравим sk (37).gif Да не говорим, че правиш оглед, даваш подробна оферта и после клиента бяга при някой конкурент и му снася наготово информацията, остава само да остойности обекта ... с малко надолу sk (6).gif Проекта например при нас също е безплатен, НО се плаща, а при евентуално подписване на договор парите за проекта се приспадат sk (1).gif
Аватар
Мънцата
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот yaneff82 на 29 Дек 2011 11:13

Количествено стойностните оферти ,включващи труд и материали ,сваляне на размери и т.н. трябва да се заплащат абсолютно винаги .
След подписване на договор или съгласие да се извършат дейностите ,парите от офертата , може да се приспаднат от някой от плащанията .
Аз примерно , винаги искам да ми платят горивото за оглед на обекти ,които са по-на далече .
Последното голямо обикаляне беше Бургас -Китен,Равда ,Карнобат, Бургас в рамките на един ден .Ами това са си към 70 - 80 лв гориво ,ако не ми ги бяха платили, и при положение ,че само обекта в Равда хванах ,то къде ще му излезе края.
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот icokanev на 27 Фев 2012 14:49

Здравейте, колеги!
А, какво правим с клиента, който сам си осигурява материалите и иска офертни цени "за труд" - м1, м2, м3, бр, кгр, ... ? Всеки изпълнител си е фиксирал ЧС, ДР/Т, ДР/М, ... В същото време, всички "фирми" си имат монтажно-технологични карти, ценоразписи и т.н.
Изготвянето на Количествена сметка може да е последстващ процес.

Мисля, за заплащане при изготвяне на оферта, трябва да има определени критерии!
Принцип на Ларсън:
Ако направиш невъзможното, шефът ти просто ще го включи в постоянните ти задължения!
Аватар
icokanev
Потребител

Мнениеот pooh на 27 Фев 2012 15:15

icokanev написа:Здравейте, колеги!
А, какво правим с клиента, който сам си осигурява материалите и иска офертни цени "за труд" - м1, м2, м3, бр, кгр, ... ? Всеки изпълнител си е фиксирал ЧС, ДР/Т, ДР/М, ... В същото време, всички "фирми" си имат монтажно-технологични карти, ценоразписи и т.н.
Изготвянето на Количествена сметка може да е последстващ процес.

Мисля, за заплащане при изготвяне на оферта, трябва да има определени критерии!

Мисля, че вече сме коментирали този вариант - заплаща се не написването на единични цени /тях всеки би трябвало да си ги знае наизуст/, а количествените сметки, разбивките на материали, замервания и проверки на количества. "Обожавам" пациенти, които искат "само цена за труд", но после ако може и "колко материали, от къде да ги купя, колко ще ми струва всичко до завършен вид"? Разбира се не се разминаваме и с "Ама на теб ти се върза баси и надницата!" на финала. Та от гледна точна на клиентите/пациентите, всичко е ясно - майсторите са кожодери и колкото и да искат, винаги може да се смъкне на половина. Тук разискваме обратната гледна точка - ценим ли труда си и по-важния въпрос - "Как да отсеем клиентите с които се работи леко и с кеф, от тези които само ще ни скъсят живота, а и в джоба може да ни бръкнат?"
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот valmet на 27 Фев 2012 16:27

pooh написа:Тук разискваме обратната гледна точка - ценим ли труда си и по-важния въпрос - "Как да отсеем клиентите с които се работи леко и с кеф, от тези които само ще ни скъсят живота, а и в джоба може да ни бръкнат?"

Пух,като говорим за отсяване на клиенти и ценим ли си труда,ще коментирам един неприятен момент.
Та всеизвестно е,че повечето "майстори" и колеги сриват цените за труд главоломно.
Защо?Защото работата намалява за тях и всячески се опитват да лижат задника на клиента.Но не се усещат,че в този си стремеж си вкарват автогол.
Та въпросните люде в стремежа си да "лапнат" даден обект,свалят цените само и само те да бъдат изпълнителите,но накрая като ударят чертата,излиза,че не само не са изкарали за хляба,ами и са яко вътре,и започват да компенсират с качеството.
После излиза приказка,че всички строители са некадърници и гледат да вземат парите на клиента и да избягат.
Аз живея в малък град.Повечето колеги ги познавам и зная работата им.В повечето случаи,когато ми се обади клиент,той ме пита на какви пари за м2 работя.Казвам си цената,а отсрещната страна недоумява,как става така,че едни работят за еди колко си,а други за двойно повече.Не,благодаря,такива клиенти не ми трябват.Наемат хората с най-ниска оферта и после реват,че ГК се напукал или шпакловката била крива и паднала.А още по-лошото е,че знаят какво ще се случи и как работят въпросните хора,но въпреки всичко цената за труд е по-важната в случая. Laie_67.gif
Миналата година имах клиент,на който му шпакловах две стаи.Искаше и таван от ГК в спалнята.Пита ме за цената,казах му.А той ме попита дали съм луд.Може би!
На другия ден се виждаме.Ето как протича разговора ни:
-Намерих хора,ще направят тавана за половината от цената,която искаш!
-Радвам се!
-Абе,те много не разбирали,но ще го направят!
-ОК, но си купете по една каска с жена ти в случай,че тавана падне.А!И ако се напука,не искам да ме търсиш!
-Е,ако се напука,ще залепя тапети на него!Та виж сега,те момчетата нямат машини и инструменти,би ли им дал твоите да свършат работата?

Laie_67.gif Laie_67.gif Laie_67.gif
Предпочитам да си стоя вкъщи и да си бъркам в носа,от колкото да работя на такива нагляри!Или пък да работя на някого,само да се каже че имам работа!
..искрените разговори водят до разумни решения!
Аватар
valmet
СМР
СМР

Мнениеот pooh на 27 Фев 2012 16:55

Та виж сега,те момчетата нямат машини и инструменти,би ли им дал твоите да свършат работата?
-Ама как, разбира се! Ако имаш нужда и някой лев бих ти дал - само и само да работят/да съсипват/ моите инструменти!!!
Laie_67.gif Laie_67.gif Laie_67.gif
Наглостта човешка е безгранична. Точно от подобни "добитъци" трябва да се спасяваме, защото нито работата ще върви като хората, нито ще се заплати.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh

Мнениеот m@rtin на 28 Фев 2012 00:36

Laie_67.gif Laie_67.gif Laie_67.gif Laie_67.gif

Това последното изби рибата , срещал съм и познавам доста нагли типове но такова чудо и
безочие не съм срещал sk (22).gif
Аватар
m@rtin
СМР
СМР

Мнениеот icokanev на 01 Мар 2012 00:01

Много съм благодарен на pooh и valmet за мненията! JC-ThankYou.gif

valmet написа: ...
Наемат хората с най-ниска оферта и после реват,че ... А още по-лошото е,че знаят какво ще се случи и как работят въпросните хора,но въпреки всичко цената за труд е по-важната в случая.

Колега, определено, аз съм съгласен с теб! НО, в името на Н.В. "Клиента":
Може би задължението и отговорността, които се поемат при изграждането на един обект, налагат като изискване към офериращия да посочи и:
- преамбюл
- гаранционни срокове и условия
- произход и сертификация на материалите
- комплектованост и ефективност
- и т.н.
...............
След това нека клиента сам да избира.
А-аа, да не коментирам случай, съвсем наскоро като Възложител, от Офериращия дори ми бе поднесено за подпис " ... е запознат с бъдещата визия на изработката"!
Amazed-Rat.gif
Принцип на Ларсън:
Ако направиш невъзможното, шефът ти просто ще го включи в постоянните ти задължения!
Аватар
icokanev
Потребител

Предишна

Назад към Цени и ценообразуване. Оферта към краен клиент.