Цени и ценообразуване 2

Това е раздел в помощ на клиента!
Тук всеки клиент може да покаже офертата, която е получил за обсъждане!
При съмнения за некоректни оферти, ние сме готови да помогнем с нашите знания и опит!

Цени и ценообразуване 2

Мнениеот joro_d4 на 06 Окт 2010 14:58

Здравейте,
интересуваме цена от 27лв м2 дали е в рамките на разумното за следната услуга:

- предстенна обшивка с метална конструкция + гипсо картон + шпакловка на фугите
с материали на knauf
joro_d4

Re: Цени и ценообразуване 2

Мнениеот Стилиян Лукаров на 06 Окт 2010 19:17

Цената си заслужава, само ако майстора е добър! Някой в тази цена включват и шпакловка на картона, но всичко е въпрос на пазар!
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот joro_d4 на 07 Окт 2010 09:42

В тази цена влиза и шпакловката на картона - бях забравил да упомена, а за финна шпакловка майстора каза - 5.40лв. (труд+ материала)
joro_d4

Мнениеот joro_d4 на 07 Окт 2010 14:05

Може ли малко пояснение за това изречение - "Цената си заслужава, само ако майстора е добър!" - искате да кажете, че е скъпичко за предлаганата услуга ли? Понеже сравних цената, която предлагат "бгремонти" - (25 лв.) и ми се стори, че разликата от 2 лв. е допустима - макар че за 200 м2 калкулираната сума не е малка, но ...
joro_d4

Мнениеот flexal на 07 Окт 2010 17:19

Уважаеми joro_d4, много ми е любопитно какво мнение, ще изразят колегите.
Аз имам само няколко въпроса - "предстенна обшивка с метална конструкция + гипсо картон + шпакловка на фугите
с материали на knauf" - кои материали са на knauf, и също какви са те!
Само за пример:
Гипсокарон knauf - бг - 2.88лв./кв.м.
Гипсокарон knauf - 4.57лв./кв.м.
Фугопълнител knauf - 5кг. - около 7лв.
UNIFLOT - knauf -5кг. - около 16лв.

САМО ЗА СПРАВКА - ПОГЛЕДНИ ТЕМАТА: Поставяне на топлоизолация BASF 20г гаранция!
flexal

Мнениеот pooh на 07 Окт 2010 17:33

flexal написа:...

Дадените примери и по-точно фугопълнител и Uniflot не са взаимнозаменяеми, иначе казано, и двете трябва да присъстват при изпълненито на шпакловката.

Относно цената от 27лв ... лично на мен ми се вижда леко надута, като за Предстенна обшивка. Дори и с включена вата аз бих го оферирал на 25лв., но както се каза на много места - всеки сам си определя цените.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот MASTERCAM на 07 Окт 2010 17:52

pooh написа:
flexal написа:...

Дадените примери и по-точно фугопълнител и Uniflot не са взаимнозаменяеми, иначе казано, и двете трябва да присъстват при изпълненито на шпакловката.

Относно цената от 27лв ... лично на мен ми се вижда леко надута, като за Предстенна обшивка. Дори и с включена вата аз бих го оферирал на 25лв., но както се каза на много места - всеки сам си определя цените.

Хайде направи офертата но включи абсолютно всичко до завършен вид ,гк+профили+рапиди+лента за фуги+фугопълнител+вата+шпакловъчна маса+силикон+шкурки+грунд дълбокопроникващ и тн,това са материалите +монтаж +запълване фуги+цялостно шпакловане е евентуално шкурене ,да видим къде ще отиде тази цена от 27 лвкм.Давай ще ми е интересно. sk (43).gif И офертата да е със качествени материали.
http://mastercam.alle.bg/
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот pooh на 07 Окт 2010 19:25

Мастер, не правя компромис с материалите НИКОГА ... е, малко се изхвърлих, по скоро ВЕЧЕ ;)
25лв. е офертата за Конструкция+5см. вата+обшивка /единична ... поне такава искат повечето хора/+шпакловка поне 3 ръце. Според мен цялостната е препоръчителна при разните нови латекси на Оикос, Левис и т.н. "разпъващи" и "сатенени", при боядисване с обикновен латекс - това е напълно достатъчно и няма да свети. Ако все пак се гони "Хипер-трипер-супер-екстра-муцка" качество - 3лв. ще е някъде оскъпяването за цялостно минаване.
Дадените от теб грундове влизат в графата "боядисване" и не е коректно да се слагат в графата Сухо строителство, т.е. Предстенна обшивка.

Сега последно уточнение - това е цена за грубо смятане, точна разбивка за материали и крайна сума - знаеш кога - след оглед.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh

Мнениеот MASTERCAM на 07 Окт 2010 21:00

pooh написа:Мастер, не правя компромис с материалите НИКОГА ... е, малко се изхвърлих, по скоро ВЕЧЕ ;)
25лв. е офертата за Конструкция+5см. вата+обшивка /единична ... поне такава искат повечето хора/+шпакловка поне 3 ръце. Според мен цялостната е препоръчителна при разните нови латекси на Оикос, Левис и т.н. "разпъващи" и "сатенени", при боядисване с обикновен латекс - това е напълно достатъчно и няма да свети. Ако все пак се гони "Хипер-трипер-супер-екстра-муцка" качество - 3лв. ще е някъде оскъпяването за цялостно минаване.
Дадените от теб грундове влизат в графата "боядисване" и не е коректно да се слагат в графата Сухо строителство, т.е. Предстенна обшивка.

Сега последно уточнение - това е цена за грубо смятане, точна разбивка за материали и крайна сума - знаеш кога - след оглед.

Даденият от мен грунд е задължителен преди цялоснтното шпакловане което пък е препоръчително,а за мен задължително без значение от вида на боята с която ще се боядисва не всичкиклиенти могат да си позволят ОЙКОС ,ЛЕВИС и т.н. ,също така подходящ грунд преди боядисването.
За останалото което си написал sk (51).gif Надявам се че щом не правиш компромиси с материалите не правиш и компромис с качеството като краен продукт.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот nikitheflame на 30 Окт 2010 13:57

Това за ценообразуването се влияе и от разглеждания регион в България. В София е май най-скъпо, после другите големи градове, курортите, малките градове.
Според вас за полагане на вътрешна топлоизолация в фибран, залепен на гребен върху итонгова стена, а върху фибрана мрежа с "тераколова" шпакловка, след това с гипсова, и накрая със сатен, за колко пари може да се говори на квадрат само за труд? 10 лева на квадрат добре ли е? Става въпрос за Хасково.
Домашни строителни ремонти в Хасково и региона - 0894 61 94 38, 0889 23 80 81
http://vbox7.com/play:395fdb68
Аватар
nikitheflame
Консултант

Мнениеот Стилиян Лукаров на 30 Окт 2010 23:10

Ники, не знам как да се изразя по-меко, ама трябва да си останал на улицата, без покрив над главата и без залък в устата, за да работиш на такава цена работата, която си описал! Дори и за Хасково! Искам да кажа, че минималната цена за тези операции трябва да бъде около 15 лева, плюс-минус 1 лев!
Ако държиш на труда си, ако даваш гаранция за труда си, която имаш намерение да изпълниш при евентуална рекламация и ако цялата отговорност и организация по изпълнението зависи от теб, то цената на услугата ти е 18-20лв/м2! А ако си фирма и издаваш документи отиваш на 23-25лв/м2!
Приемаме, че имаш да изпълниш една стена с размери 2х3м или общо 6м2! Ако се придържаш както трябва към технологията на изпълнение се случва следното:
1 ден - подготвяш си стената за работа и лепиш фибрана.
2 ден - дюбелираш и шпакловаш с мрежа
3 ден - полагаш гипсовата шпакловка
4 ден - полагаш сатен

До тук си 4 дни! Взимаш 60 лева! Равносметка в надници - 15лв/ден!
Сега от теб искам да продължиш и да си напишеш дневните разходи:
1. За храна ..... лв/ден
2. За транспорт ....лв/ден
3.Други (по избор)... лв/ден

Остава да извадиш разхода от прихода и да сметнеш за какво си работил!
Ако работиш така цял месец, ще трябва да сложиш и разходите за жилището - ток, вода, входни такси, телефон, отопление!
Забележи, че не съм смятал надница за помощник, поради минималното количество работа!

Естествено сметката се получава, само и единствено, когато стриктно спазваш технологичните процеси в работата! В противен случай изпълняваш всичко това за ден, взимаш 60 лева и си заминаваш. Като извадиш разходите, си тръгваш с около 50 лева! Не забравяш да си изхвърлиш сим картата, за да не може клиента да се свърже с теб, когато му отлепят слоевете шпакловка! Това е единствения начин при който с ниски цени се взимат добри пари! :)
Извода е от теб!
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот MASTERCAM на 30 Окт 2010 23:23

admin написа:Ники, не знам как да се изразя по-меко, ама трябва да си останал на улицата, без покрив над главата и без залък в устата, за да работиш на такава цена работата, която си описал! Дори и за Хасково! Искам да кажа, че минималната цена за тези операции трябва да бъде около 15 лева, плюс-минус 1 лев!
Ако държиш на труда си, ако даваш гаранция за труда си, която имаш намерение да изпълниш при евентуална рекламация и ако цялата отговорност и организация по изпълнението зависи от теб, то цената на услугата ти е 18-20лв/м2! А ако си фирма и издаваш документи отиваш на 23-25лв/м2!
Приемаме, че имаш да изпълниш една стена с размери 2х3м или общо 6м2! Ако се придържаш както трябва към технологията на изпълнение се случва следното:
1 ден - подготвяш си стената за работа и лепиш фибрана.
2 ден - дюбелираш и шпакловаш с мрежа
3 ден - полагаш гипсовата шпакловка
4 ден - полагаш сатен

До тук си 4 дни! Взимаш 60 лева! Равносметка в надници - 15лв/ден!
Сега от теб искам да продължиш и да си напишеш дневните разходи:
1. За храна ..... лв/ден
2. За транспорт ....лв/ден
3.Други (по избор)... лв/ден

Остава да извадиш разхода от прихода и да сметнеш за какво си работил!
Ако работиш така цял месец, ще трябва да сложиш и разходите за жилището - ток, вода, входни такси, телефон, отопление!
Забележи, че не съм смятал надница за помощник, поради минималното количество работа!

Естествено сметката се получава, само и единствено, когато стриктно спазваш технологичните процеси в работата! В противен случай изпълняваш всичко това за ден, взимаш 60 лева и си заминаваш. Като извадиш разходите, си тръгваш с около 50 лева! Не забравяш да си изхвърлиш сим картата, за да не може клиента да се свърже с теб, когато му отлепят слоевете шпакловка! Това е единствения начин при който с ниски цени се взимат добри пари! :)
Извода е от теб!

Абсолютно точно казано a (96).gif
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот nikitheflame на 03 Ное 2010 02:22

Ех, така си е, прави сте!
В Хасково съм се допитвал до няколко човека, относно цената за труд на вътрешната топлоизолация до боя, и те ми казват толкова - 10 лв на квадрат. Но може би не спазват технологичните изисквания напълно. А и зависи от квадратурата. Ако е по-голяма, може и да е реална цената, но пак ми се струва малко де, особено като се разхвърли на дните за направата на изолацията. Може би трябва да си направя равносметка на цените ми за труд, че нещо не е както трябва.
Добре, че се допитах до вас! За мен тази дейност със строителните ремонти, като цяло, ми е втора работа и едновременно хоби - харесва ми да се занимавам с това, а и все пак разчитам на доход. Иначе работя като пожарникар на смени и в свободното си време упражнявам строително-ремонтна дейност. :)
Аватар
nikitheflame
Консултант

Мнениеот Стилиян Лукаров на 03 Ное 2010 08:49

Ники, време е да помислиш какво пием с Драго. Аз съм на кафе... :D
Поздравления за благородната професия! :)

ПП. Малката работа е в пъти по-скъпа от същата работа в големи количества!
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот nikitheflame на 04 Ное 2010 12:23

Е, аз съм навит да се почерпим! :)
Ако имам път към София, което може да е скоро (на гости, щото жена ми е от София :wink: ), можем да пием кафе и да обелим някоя и друга дума по нашите си теми, а и извън тях. :)
А и до Пловдив ми се разхожда, и можем да пийнем по кафенце и с Драго :)
А пък ако се съберем на едно място по някакво стечение на обстоятелствата, ще е най-добре :)
Ами да, има логика по-малкия обем работа да е по-скъп, защото дневните разходи са почти едни и същи. Все оше за някои дейности съм в процес на напасване на цените.
Едно не ми е много ясно: например когато работата е прекалено разнородна и на дребно в даден обект, как да определям цени? Някак си не става за всяка една дреболийка да извадя цена. Може би на надник, нали!?!
Аватар
nikitheflame
Консултант

Следваща

Назад към Цени и ценообразуване. Оферта към краен клиент.