Цени и ценообразуване. Оферта към краен клиент.

Това е раздел в помощ на клиента!
Тук всеки клиент може да покаже офертата, която е получил за обсъждане!
При съмнения за некоректни оферти, ние сме готови да помогнем с нашите знания и опит!

Re: Цени и ценообразуване. Оферта към краен клиент.

Мнениеот Стилиян Лукаров на 19 Авг 2013 18:47

Лично на мен ми се виждат нормални цени. Не са "евтинки", не са и скъпи. Перото с боята е завишено, заради вида на боята. Повечето бояджии не могат да боядисват с Дулукс и бои от подобен клас. Затова се викат хора, които знаят как да работят с тези бои, от там и по-високите цени за работа. Споделете в помещението, колко цвята ще има?
Офертата е добра! А и по това време на сезона, рядко се намират добри изпълнители, които да поемат ремонт само на една стая.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот kozelet на 19 Авг 2013 19:15

Два цвята. Стените в един неутрален блед цвят, таванът в бяло.
kozelet

Мнениеот kozelet на 19 Авг 2013 19:28

admin написа:Лично на мен ми се виждат нормални цени. Не са "евтинки", не са и скъпи. Перото с боята е завишено, заради вида на боята. Повечето бояджии не могат да боядисват с Дулукс и бои от подобен клас. Затова се викат хора, които знаят как да работят с тези бои, от там и по-високите цени за работа. Споделете в помещението, колко цвята ще има?
Офертата е добра! А и по това време на сезона, рядко се намират добри изпълнители, които да поемат ремонт само на една стая.

Сравнявайки ги с Вашата ценова листа (6.50 лв/м2) + 2.50лв. боя = 9 лв/м2, пак има надценка от 7 лв. (16.38 лв/м2 е оферираната цена с включен ДДС и транспортни разходи), което е почти двойно. Въобще практиката на офериране по ценова листа без ДДС и добавяне на транспортни разходи, нормална практика ли е? Вярно е, че строителството е дейност, в която много често клиентите са фирми, но все пак. Ценови листи за сравнение се намират под път и над път, обаче накрая винаги се оказва, че дребният шрифт и допълнителните разходи и дейности обръщат каруцата.
kozelet

Мнениеот Стилиян Лукаров на 19 Авг 2013 20:06

kozelet написа:
admin написа:Лично на мен ми се виждат нормални цени. Не са "евтинки", не са и скъпи. Перото с боята е завишено, заради вида на боята. Повечето бояджии не могат да боядисват с Дулукс и бои от подобен клас. Затова се викат хора, които знаят как да работят с тези бои, от там и по-високите цени за работа. Споделете в помещението, колко цвята ще има?

Сравнявайки ги с Вашата ценова листа (6.50 лв/м2) + 2.50лв. боя = 9 лв/м2, пак има надценка от 7 лв. (16.38 лв/м2 е оферираната цена с включен ДДС и транспортни разходи), което е почти двойно. Въобще практиката на офериране по ценова листа без ДДС и добавяне на транспортни разходи, нормална практика ли е? Вярно е, че строителството е дейност, в която много често клиентите са фирми, но все пак. Ценови листи за сравнение се намират под път и над път, обаче накрая винаги се оказва, че дребният шрифт и допълнителните разходи и дейности обръщат каруцата.

За добавянето на ДДС проблема е никакъв - просто изисквате данъчната фактура!
Видях завишената цена на боята и не казах нищо, защото виждам други пера по които лично аз бих оферирал доста по-скъпо. Не случайно намекнах и за малкото количество работа. Пак повтарям - в момента да намерите добри изпълнители за ремонт на една стая е доста трудно. Всеки, който се хване би ви завишил цените на някои от перата, за да му се върже надницата на хората, а да остане и печалба. Транспортните разходи не ги виждам никъде в офертата и затова не мога да ги коментирам.
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот kozelet на 19 Авг 2013 20:58

Ок, мерси и на двамата. Транспортните разходи са отделна клауза към условията, която гласи фиксирани 5% надчисляване върху цялата стойност за транспортни разходи. Което само по себе си е непрозрачно офериране, и малко подкопава доверието на клиента - защо са решили да го обособят по този начин не знам, може да има някое законово положение, което да им пести данъци, но от друга страна е нормално всяка такава добавка под черта да буди подозрение.
kozelet

Мнениеот Chefo77 на 25 Авг 2013 19:13

Хора, само аз ли (то не че много паркетчии са тук) забелязах, че момчетата искат 5.60 без ДДС на квадратен метър за монтаж на ламината??? Вярно е, че всеки си определя цените както прецени, но това е зверски завишена цена, извинявам се...
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот m@rtin на 26 Авг 2013 09:38

Chefo77 написа:Хора, само аз ли (то не че много паркетчии са тук) забелязах, че момчетата искат 5.60 без ДДС на квадратен метър за монтаж на ламината??? Вярно е, че всеки си определя цените както прецени, но това е зверски завишена цена, извинявам се...

Незнам как е при вас във Варна но тука в Бургас не съм чувал за по-висока цена от 2 - 2,50 лв/м2 за редене на ламинат.
Аватар
m@rtin
СМР
СМР

Мнениеот nasco2 на 26 Авг 2013 17:26

Chefo77 написа:Хора, само аз ли (то не че много паркетчии са тук) забелязах, че момчетата искат 5.60 без ДДС на квадратен метър за монтаж на ламината??? Вярно е, че всеки си определя цените както прецени, но това е зверски завишена цена, извинявам се...

14,9м2 X 5.60лв. = 83,44лв. Това си е нормална майсторска надница, да не кажа ниска. Точно пък на тебе ли да ти обяснявам за разходите?!? Вярно, че заедно с первазите си е 3 часа работа, но сам знаеш, че това не е чисто време, транспорт и т.н. За тази квадратура е нормална цената. При нас лично цена за по малко от 15м2 ламинат с первази е твърда = 90лв.
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот m@rtin на 26 Авг 2013 22:31

Така е , за малки квадратури почти винаги е на договорка sk (49).gif
Аватар
m@rtin
СМР
СМР

Мнениеот Chefo77 на 28 Авг 2013 00:43

Насе, откога 15 квадрата СТАЯ е малка квадратура? ЧИСТ монтаж, не да го доставиш, да го качиш и т.н. - за това си има друга разценка както виждаш.
Кажи ми колко разходи имаш покрай монтажа на 15 квадрата ламинат? И не започвай с инструмента, защото него няма да го избиеш от тези 15 квадрата, освен ако не купуваш ново зеге за всеки обект sk (6).gif
Да ти кажа ли какво виждам в офертата? Че тези хора изобщо не могат да редят, просто си викат помощник. И, разбира се, както повелява традицията в БГ, колкото взема майстора, толкова трябва да взема и посредника. Извинявай, жалко е.
И още нещо - "Монтаж на подложка"??? А защо няма перо "Отваряне на пакети" и "Разпъване на удължител за включване на зеге-то"?
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот valat111 на 28 Авг 2013 21:36

А монтаж на ножчето на зегето...ако е с шестогрмче е по-скъпо от бързозахапващите...пошегувах се Чефо :)
valat111
Активист

Мнениеот okvij на 27 Фев 2014 00:05

цената за боядисването е направо зверска според мен.ние работим само с дулукс и във варна повече от 4 лева е почти невъзможно да вземеш за труд.може би в другите области цените са други????????
okvij
Потребител

Мнениеот chapara на 27 Фев 2014 05:26

Да, да даже и по ниски sk (1).gif

но при мен е 15 sk (43).gif $
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот okvij на 27 Фев 2014 10:48

току що попаднах на тази обява и се чудя как работят на тези цени и какво се получава на финала. :?

гр. Варна

Област: Варна

Населено място: гр. Варна

лепене на фаянс,теракот и гранитогрес

лепене на фаянс и теракот 10/12 лв.кв.м /гранитогрес 13/15 лв.кв.м цялостна гипсова шпакловка 3.50 лв.кв.м /шпакловка на гипскартон 2 лв.кв.м /боядисване с латекс/фасаген 2 лв.кв.м
okvij
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 01 Мар 2014 00:09

Ами работят, колкото да си платят заемите от миналия месец... Получава се качество, като на "национален" обект, който е сдаден една година предсрочно...
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

ПредишнаСледваща

Назад към Цени и ценообразуване. Оферта към краен клиент.