К Р И Т И К И !!!

Изображение

Re: К Р И Т И К И !!!

Мнениеот Стилиян Лукаров на 06 Мар 2013 17:52

С този клип, май и мен ще убедиш... :D
Обаче ме спчели с честността си, като си призна (без бой):
lozanbat написа:Качеството е средно, не е както в една баня, но е добро, приемливо.

Никога не съм пробвал да работя по този начин, просто не съм имал и не искам да имам такива обекти. Предполагам, че дори и така (само без рамката), най-много да вържа 50 квадрата на ден... аз съм си малко бавничък. :)
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот goro44 на 06 Мар 2013 20:41

Аз не бих могъл всеки ден да работя с това sk (23).gif
темпо .
Аватар
goro44
СМР
СМР

Мнениеот chapara на 07 Мар 2013 07:30

Че то темпото е ясно, Човек се изразходва, моя човек от по горната приказка, после три дни не похвана нишо, е влезнахме в графика и това си беше, после получиха подаръка който бях обещал, за който няма да споделя sk (37).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Qwerty111 на 10 Мар 2013 16:40

lozanbat написа:
Qwerty111 написа:Като работите - основно правило е - не бързайте. Дори да сте уговорили някакво плащане на акорд, пак не бързайте. Ако тръгнете да отхвърляте квадратури ви гарантирам - ще решат че претупвате нещата и кариерата ви скоропостижно ще приключи. Примерно за плочки - съвсем в реда на нещата е да правите 5-6 квадрата на ден, за гипскартон 10-12 квадрата също е нормално.

Много е вярно всичкото, което написа, но ми стана чудно за съвета, които даваш на да не бързат 5-6 квадрата на ден е доста малко тук при мен във Франция ако един майстор прави всеки ден по -5-6 квадрата на ден фирмата ще фалира, има такива дни ако трябва да се обръщат прозорци или да се реди около сифони да или някакви по специални изпълнения. Но ако вземем една къща от 100м2, на която е направена самонивелираща се замазка и трябва само да лепи ако един майстор с един помощник не налепи днес около 30-40м2 тук във Франция не е допустимо. При нас е прието една такава къща от 100м2 да се прави за окло 5 дни заедно с фугирането и цоклите.
Турците тук за един ден 3-ма човека дърпат 50 м2 замазка и лепят в същия ден +цоклите +фугирането и свършват в 15:00 и си тръгват.
Аз лично сам работел в екип в които 5 човека сме редили по 500м2 плочки 20х20 и дебели 1.2мм на ден знам какво ще си помислите че ви будалкам и че това не е възможно, но е палната истина работехме в големи магазина от по 13 000м2 площ замазката беше направена идиално гладка ласкава и работехме специални железни скари.
Ще пусна снимки да видите -защото съм сигурен, че не ми вярвате.

Вярваме ти - луд умора няма,само се поти,пий вода и продължава moil.gif

Аз имах предвид да се вържат 5-6 квадрата на ден, когато става дума за баня. За подове 10-тина квадрата на ден е добре.

Примерно една стая от 18 квадрата с кърпежа,первази,фугиране и почистване се прави спокойно за 2 дни (под 8 часа на ден, включая пътуване,задръстване и обяд) без никакво усилие. И за тази работа ми влизаха в джоба чисти 400 евро, ако го правя на черно на частен клиент.

Работил съм и на фирмана черно. Викаха ме отвреме на време на някакви малки обекти, когато закъсваха от към хора и време. Тогава ми плащаха 15-20 евро на квадрат,като в тази цена влизат первази,фризове,дупки за тръби и каквото там още има. Стъпалата само бяха на 15-20 евро на брой.

Тук практиката е с плочки да се правят само коридори,бани,килери,евентуално стълбища,и част от кухнята. В общи линии в нормално жилище я излязат 30-40 квадрата плочки, я не.

Въпреки че съм изкарвал чисти 120-150 евро на ден, в момента в който си намерих редовна работа по специалноста ми за 105 евро на ден нето веднага приключих с тази кариера

И в посочения от теб пример за къщата положението реално е същото - 100 квадрата (предимно под) се издават за 5 дни от двама човека - реално излиза 10 квадрата на ден на калпак.

За братята комши не искам да коментирам.
Първо, не съм си намерил нито кръста,нито коленете на пътя, за да правя трудови подвизи за тоя дето духа. JC-ThankYou.gif 100 квадрата на ден бих направил с удоволствие, но фасаген. a (88).gif

Второ, не съм се преместил на 2000 км за да се блъскам по нощите да завършвам обекти дето ще се отварят сутринта. В България достатъчно съм го правил, а и тук има достатъчно турци за такива дейности.

В петък бях на един обект, и се почуствах направо в България. Всичко беше мръсно,разхвърляно,нищо не пасваше,тока спираше, пълен хаос в дейностите. За капак вдигаха 150 кг щрунцове на ръце до третия етаж през терасите.
Викам си, само трябва да ми изчезне и някой инструмент за да е завършена картинката.
Изпълнителите бяха трима турци,трима поляци и технически им беше един комично изглеждащ италианец.

Досега не бях виждал такъв обект, и не съм си представял че такова нещо може да съществува тук.
Qwerty111
Потребител

Мнениеот професионал на 10 Мар 2013 18:24

Къде това! :?
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот Qwerty111 на 10 Мар 2013 19:08

Bayern
Qwerty111
Потребител

Мнениеот емил на 18 Мар 2013 13:17

Ааха .
Мерсаж .
Или както се казава там на Френски :D
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот Стилиян Лукаров на 18 Мар 2013 19:49

Емо, тук съм виждал машини за фугиране на Siri и на Imer - все италиански марки. Ако искаш да ти давам адресите и да пазаруваш. :D
SHL - Строителство и ремонт
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот емил на 18 Мар 2013 22:33

Мерсаж , и на Стили :D
Те покрай този човек Лозан , да проговорим и Френски :D
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Re: К Р И Т И К И строителна фирма Експириан" ЕООД Варна

Мнениеот Мънцата на 24 Апр 2013 19:47

Achiles написа:Дайте съвет каква е процедурата, към съда ли да се обърна или към комисията по защита на потребителите. Сградата е в гаранция все още, уведомявал съм строителя многократно за проблема. Уж се правят някакви ремонти но полза никаква, започна да пада шпакловката и вече се вижда чак плочата. От Експириан ЕООД според мене нямат никаква идея от къде идват течовете, което мен лично най-много ме притеснява. Да ги чакам ли доброволно да си оправят проблемите или да ги съдя и каква точно е процедурата? Ще съм благодарен за всякаква информация !

На твое място бих завел дело! Мисля, че си им дал доволно дълъг период за доброволно отстраняване на проблемите.
Аватар
Мънцата
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Некоректна фирма - Продимекс ООД

Мнениеот nasco2 на 08 Мар 2014 12:56

С цел да предпазя други колеги пиша това.

На 12.01.2014г. обект Министерство на земеделието, изпълнител Продимекс ООД http://www.obshtestveni-porachki.com/Sh ... p?Id=16025 , ние бяхме под изпълнител, уговорката беше за плащане в брой веднага след завършване на обекта. После поискаха по банков път, за нас не беше проблем, написахме им фактура, те я подписаха и така до ден днешен няма превод, няма да Ви казвам колко разговора по телефона имаме вече.
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Re: Некоректна фирма - Продимекс ООД

Мнениеот chapara на 09 Мар 2014 07:57

Нормално за Б-г-стан. Такива поръчки не приемам, те са за ......................., кой както иска да го чете. На всякъде, когато изпълниш такава поръчка е + в СВ-то, но в нашия стан с такива поръчки се зациклят тамън почти прохождащи фирми, които дори нямат възможност за съдебен иск. Най тъпото е че имат разработена формулировка за толкова пари-колко ти трябват за да не бъдат съдебно отговорни, с две думи , ако имаш да си взимаш 3000 лв., ти трябват да похарчиш 3100 лв, за да си ги вземеш. Продължението на мисълта я оставям на вас sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Re: Некоректна фирма - Продимекс ООД

Мнениеот yaneff82 на 09 Мар 2014 09:04

Отивай в икономическа полиция .Аз поне така си решавам проблемите с подобни фирми , стига да имам нещо черно на бяло , два пъти дори и без нищо написано пак си взех парите чрез икономическа .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

ПредишнаСледваща

Назад към Бригади, фирми, майстори и работници!