Изграждане на пещ и барбекю

Изграждане на пещ и барбекю

Мнениеот Kiki777 на 27 Май 2017 20:08

Здравейте, казвам се Красимир от София и търся майстор за изграждане на куполна пещ и барбекю до нея. Обекта е в село на 60км от София. В момента там се изгражда навеса. Засега избрания размер е 75см вътрешен диаметър на пещта, а барбекюто с размери около 70х55. Очаквам Вашите предложения или въпроси.
Kiki777

Re: Изграждане на пещ и барбекю

Мнениеот Kiki777 на 22 Юни 2017 17:19

Здравейте отново.
Понеже не получих никакъв отговор, т.е. не успях да си намеря майстор, реших да го направя сам :)))
Не съм сигурен дали е добра идея, защото се занимавам с компютри, но никога не знаеш от къде ще изкочи заека и се знае че ако имаш желание всичко е възможно.
Ще Ви обясня какво мисля да правя и ще се радвам ако някой изкаже своето мнение.
Имам изградена основа Г - образна.
Барбекюто ще е с вътрешни размери: шир:60, вис: 46, дълбочина 53.
Закупих 250 огнеупорни тухли от Елин Пелин, 23х11.5х6.5
Най-отдолу мисля да наредя един ред легнали тухли върху цялата основа.
После да изградя стени на барбекюто от легнала тухла, с височина 7 реда х 6.5 = 46 см.
Задната стена на барбекюто ще я изградя от тухли разположени на калъч (на тясната страна) до ниво 3 тухли, т.е. 34см, откъдето искам да свивам задната страна напред за да изградя димен зъб.
На дъното на барбекщто ще сложа огнеупорни тухли 3см, да се получи нещо като вана (60х44).
Комина ще се зида от готови керамични коминни тела, по идея на MASTERCAM, облицовани с каменна вата и отгоре мрежа и теракол.
Пещта ще е разположена до барбекюто.
Отпред ще има отвор 70х46 с дъга, задната вратичка ще е 55х35, вътрешния размер на купола ще е 75см, съответно външния - 100.
Пещта ще се зина от рязани наполовина тухли.
Комина на пеща ще е отделен също зидан с керамични коминни тела.
Зидането ще е с огнеупорен теракол на Боро.
Това е в общи линии идеята.
Започвам с въпросите:
1. Най-важния въпрос: Къде бъркам?
2. За какво трябва да внимавам?
3. На предната горна част на барбекюто искам да изградя ред от огнеупорни тухли (вместо арка, хоризонтален ред), как да ги закрепя?
4. Как да иззидам тухлите навътре в барбекюто за да се получи отвор готов за комин?

Благодаря на отзовалите се.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Kiki777

Re: Изграждане на пещ и барбекю

Мнениеот Kiki777 на 26 Юни 2017 11:45

Да разбирам ли, че всичко е ОК, което съм замислил? Няма ли кой да каже, че всичко е грешно и да ми отвори очите?
Kiki777

Назад към Камини, барбекю, огнища и декорации.