Моята камина с въздушна риза

Моята камина с въздушна риза

Мнениеот injow на 10 Май 2017 20:52

Здравейте, доста информация почерпих от този форум при изграждането на моята камина с въздушна риза и сега смятам, че е редно да споделя информацията за хора които имат желание да изградят нещо подобно.
Първо да покажа схемата на етажа който искам да отоплявам.
01.jpg

Идеята ми беше да разделя топлият въздух на два кръга за да не се разнасят миризми от механата из целия етаж. Стаята в която е камината и тази стая която е на гърба на камината се отопляват от въздушната риза изградена от вата и картон около камерата, а другата спалня и кухнята се отопляват от допълнително монтирана въздушна риза поставена върху горивната камерата ,към която въздушна риза се нагнетява студен въздух от вън. Допълнително от вън съм пуснал тръба с диаметър 100 която да влиза в основната камера по пода. За облицовка съм използвал гнаис като редена зидария с който доста се заиграх оказа, се по трудно от колкото си го представях. Резултатът от експлоатацията тази зима е добър, сработва доста бързо след запалване след час два във всички помещения температурата е приятна след ден горене цялата къща е топла.
Използвани материали : горивна камера инвикта от Бриколаж 14 квт, въздушна риза , клапа върху въздушната риза, стоманен гофриран димоотвод , двускоростен канален вентилатор, изолиран въздуховод, вата с фолио , негорим гипс картон , регулируеми решетки, конусовидни клапи и разни други дреболии.
Прилагам малко снимки към темата.
2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
injow

Re: Моята камина с въздушна риза

Мнениеот mircho на 04 Май 2020 15:33

Привет. На вид ми харесва как си направил, поздравления. Най-хубавото е ,както казваш, че добре работи, стопля къщурката. Интересува ме, дали все пак миризма не се пренася и към другите две стаи, защото все пак въздуха за затоплане през въдушната риза на димоотвода го засмуква вентилатора от основните помещения. И въздушната риза достатъчно ли затопля другите две помещения?
mircho

Назад към Камини, барбекю, огнища и декорации.