Горивна камера вградена в стена?

Горивна камера вградена в стена?

Мнениеот easenov на 10 Дек 2015 22:31

Привет на всички майстори, чираци и новаци като мен. Реших да си купя горивна камера, но ме притеснява дълбочината и - 45- 50 см. В апартамент съм и нямам много свободно място. На снимки виждам, че има горивни камери, които са вградени в стената. Този вариант ми харесва, но един от производителите ми каза, че няма да има топлина така и ще имам само "картина" на камина без да има ефект. Как да я монтирам в стената така, че да има ефект от камината ? Благодаря!
easenov

Re: Горивна камера вградена в стена?

Мнениеот емил на 11 Дек 2015 11:53

Не може да се пита така .
Трябва да пишете кратко представяне , после да пуснете снимка на камерата и стената , и
после да чакате докато някои има време и желание да отговори .

Този форум е различен - тук модераторите и админа работят това което е тема на форума .
Примерно Мастеркам - модераторът е направил стотици и стотици камини , сигурен съм , че като види камина и му става гадно .
Така , че чакане и търпение ..., че може да се монтира и да работи ефективно това съм сигурен .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот easenov на 11 Дек 2015 15:18

Здравейте! Пред мен има много въпросителни. Не съм се спрял на определен модел горивна камера, защото още не съм решил каква ще е . С водна риза или без. Апартамента е малък - 60 квадрата ет2/2.Стената в която искам да вградя камината е тухлена . Не зная дали без водна риза камината ще може да отоплява целият апартамент. Комина също не е много висок - 1,60 над покрива.
easenov

Мнениеот MASTERCAM на 12 Дек 2015 08:27

Здравей easenov,покажи схема на апартамента и въпросната стена дебелина и имали бетонен пояс над нея ,къде е съществуващият комин от пода ли започва или отвора му е на тавана? Какво е помещението зад гърба на камината?Какви горивни камери си разглеждал ?
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Назад към Камини, барбекю, огнища и декорации.