Киловати на горивна камера.

Киловати на горивна камера.

Мнениеот vankuvar на 13 Яну 2015 10:10

zdravei.predi vreme si kupih gorivna kamera za vgrajdane i vaprosa mi e znae li nqkoi kak da iz4islq kolko kilovata e?kamerata e pravena ot nqkakav si maistor i ne moga da razbera moshtnostta i.blagodarq vi

Здравейте.
Преди време си купих горивна камера за вграйдане и въпроса ми е знае ли някой как да изчисля колко киловата е? Камерата е правена от някакъв си майстор и не мога да разбера мощността и.
Благодаря ви.

Здравейте и добре дошли.
Тук използването на кирилица е задължително!
Този път мнението Ви ще бъде коригирано, но при повторно не спазване на правилата, ще бъде изтрито!
Модерирал: Счен
vankuvar

Re: Киловати на горивна камера.

Мнениеот academil на 13 Яну 2015 11:44

Не съществува подобна изчислителна методика.

Специфичното обемно натоварване на горивна камера при гориво въглища е Qv = 0.8 KW/dm3,
а при въздушно сухи дърва следствие по-ниската обемна плътност и малък коефициент на опаковане Qv = 0.2 KW/dm3.
За дърва с въздушна влажност 20 % обемното натоварване на ГК по гориво е 5-6 dm3/Kg, като обикновено около 30% от обема
се заема от самото гориво.
При номинални условия: кпд 72-75 %, барична тяга 12-15 Ра, коефициент на излишък на въздух 1.25-1.35.
Цифрите са крайно ориентировъчни.

По тези специфични данни може приблизително да се определи мощността на ГК без водна риза.

Конструкцията се оформя по вижданията на конструктора, технологията, дизайна, функционалността, тип на зареждане на горивото,
начин на подвеждане на въздух, необходим за горивния процес, и пр. изисквания.
Особено внимание се отделя на конвективната част на печката с изискване охлаждане на димните газове от 900 до 300 °С.
След това се извършва експериментално изследване на прототипната печка, промяна на техническите параметри, нова конструкция
и така нататък до съответствие.
По същество за всяка конструкция трябва да се прави диаграма на изменението на КПД в зависимост от натоварването. Обаче за
подобни печки се извършва само измерване на мощността и изчисляване на КПД по прав баланс.
Следва оптимизация на горивния процес - подаване на вторичен въздух, газов анализ на продуктите на изгаряне, нова конструкция
и т.н.
За охлаждане на димните газове от 300 до 160-180 °С с цел повишаване на КПД до 90 % е необходимо увеличаване на конвективната
част 1,5 пъти.
Примерът е за горивна камера с продължително горене, 10 часа.

И пиши на кирилица според правилата на форума.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот maxuel82 на 29 Яну 2015 11:11

academil написа:.

:? Какви са тия камери дето горят по 10 часа :? мойта ако я изоставя за 3 часа (както и да съм я заредил) и гасне напълно и трябва да я паля отново :? Нещо невероштно ми изглежда 10 часа sk (25).gif ако е котел съм съгласен !!! Това е моята камера
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Експерт

Мнениеот academil на 29 Яну 2015 11:22

maxuel82 написа:...
:? Какви са тия камери дето горят по 10 часа :?

В лабораторни условия, сиреч във всеки момент трябва да се поддържа коефициент на излишък на въздух по стехиометрията на горивния
процес в зависимост от температурата на околния въздух, атмосферното налягане, относителната влажност на въздуха и промяната на тягата
на газовъздушния тракт.
Приведени са обемни натоварвания за два вида горива, следователно става дума за установен (квазистационарен) процес след 10 часа
продължително горене.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот Мънца на 29 Яну 2015 23:16

maxuel82 написа:

:? Какви са тия камери дето горят по 10 часа :? мойта ако я изоставя за 3 часа (както и да съм я заредил) и гасне напълно и трябва да я паля отново :? Нещо невероштно ми изглежда 10 часа sk (25).gif

Тази примерно изкарва и отгоре sk (6).gif

Изображение
Аватар
Мънца
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот MASTERCAM на 31 Яну 2015 23:13

maxuel82 написа:

:? Какви са тия камери дето горят по 10 часа :? мойта ако я изоставя за 3 часа (както и да съм я заредил) и гасне напълно и трябва да я паля отново :? Нещо невероштно ми изглежда 10 часа sk (25).gif ако е котел съм съгласен !!! Това е моята камера

Макси няма камера която да гори по 10 часа без да слагаш гориво в нея ,става въпрос за друго има горивни камери които са предназначени за продържително над 24 часово натоварване /горене/ без да се повредят части от корпуса и камерата но те са във високия ценови клас ,например стените на чугунена такава камера са дебели над 10 мм а на стоманените огнищата са облицовани с специална термокерамика "Термот" или" Керамот".
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот MASTERCAM на 31 Яну 2015 23:36

vankuvar написа:zdravei.predi vreme si kupih gorivna kamera za vgrajdane i vaprosa mi e znae li nqkoi kak da iz4islq kolko kilovata e?kamerata e pravena ot nqkakav si maistor i ne moga da razbera moshtnostta i.blagodarq vi

Здравейте.
Преди време си купих горивна камера за вграйдане и въпроса ми е знае ли някой как да изчисля колко киловата е? Камерата е правена от някакъв си майстор и не мога да разбера мощността и.
Благодаря ви.

Здравейте и добре дошли.
Тук използването на кирилица е задължително!
Този път мнението Ви ще бъде коригирано, но при повторно не спазване на правилата, ще бъде изтрито!
Модерирал: Счен

Покажи снимка на горивната камера .
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот maxuel82 на 02 Фев 2015 09:24

Ааааа,ясно ! Успокоих се ! По груби сметки в моята вече съм изгорил около 55м3 дърва :D Само че почна да се чупи чугунената скара :? събирам парчетата и ще се опитам да ги заваря че стана голяма дупка и жарта пада директно в пепелника :? Избягвам да слагам дърва около дупката но пак доста жар пада sk (25).gif
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Експерт

Назад към Камини, барбекю, огнища и декорации.