Камина под стълбище - идеи за декорация

Камина под стълбище - идеи за декорация

Мнениеот Licho_5 на 08 Окт 2014 00:22

Здравейте!

Аз съм Илия и от скоро съм във форума.Готин форум от който съм взаимствал идеи и решения относно възникнали проблени по време на ремонта в къщи. Имам няколко въпроса към експертите в камините и ще съм Ви много благодарен ако и за тях намеря решения.
Камина под стълбище:
Преди:
- камина отворено огнище.jpg
, но поради ниската ефективност на камината решихме да преминем на другия вариант.
След:
- горивна камера с водна риза.jpg
.
и още една снимка
.jpg
.
От предишната камина остана само фундамента (плочата), като в мястото за дърва (шкафа под телевизора) се помести инсталацията за парното. Под самата камина имаше чекмедже за пепелта, което сега ще използвам за дърва на новата камина.
Коминът се пада в ниша. Розетката за него взаимствах от форума и дадох поръчка за изработка и .:
розетка и тръби от разширителя.jpg
,
IMAG1891.jpg
,
нишата към розетката.jpg
,
Свързване на камерата с комина.:
1. Трябва ли да изолирам отделно, частта оградена в червено на снимката ?

нишата 1.jpg
,
2. Ще трябва ли да сменя изолацията на тръбите които минават покрай розетката с друга (тръбна каменна с фолио) изолация ?
нишата.jpg
.
2.1. Когато се изгражда булото на камината, трябва ли да се отдели нишата към розетката от него ?
нишата 2.jpg
.
изглед на нишата от стаята,която се намира на гърба на камината
стаята за камината.jpg
,

тук смятам да поставя декоративна решетка с размери 20/30 см по отвора ,която ще се сваля при необходимост когато ще чистя комина.
стаята зад камината 1.jpg

3. Участъка в червено от горивната камера (водната риза) трябва ли да се изолира самостоятелно ?
ляво 1.jpg
,
ляво.jpg
,
дясно.jpg

4. Отворът под горивната камера, останал от предишната камина, дали е достатъчен за циркулацията на въздуха ?

Ето и снимка с размери.
с размери.jpg

5. Голямата молба ми е ,да ми предложите идеи относно декорацията на горивната камера, която смятам да изграда с гипс-картон, идеи които да разчупят мястото под стълбището. Телевизорът ще си остане до камината.

Ще съм много благодарен на всички тези, занимаващи се с изграждането и декорацията на камини, които вземат отношение по темата.
Благодаря.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Licho_5

Re: Камина под стълбище - идеи за декорация

Мнениеот Licho_5 на 17 Окт 2014 23:10

Здравейте!
Никой ли не може да вземе отношение по темата ми?
Licho_5

Назад към Камини, барбекю, огнища и декорации.