Облицовка на горивна камера

Облицовка на горивна камера

Мнениеот jabata на 19 Мар 2019 10:59

Здравейте на всички.
В този форум съм нов, но тъй като в момента стигнах до камера с водна риза и нейната облицовка, попаднах на много противоречиви мнения, и се надявам да получа малко по-ясен отговор.
Става въпрос за камера с водна риза. Необходимо ли е около нея да се облича с каменна вата. Повечето мнения, които чувам са че след като е с водна риза, камерата не нагрява толкова, така че няма смисъл от каменна вата. Други пък казват може и да сложиш. Но от фасадната изолация знам че при каменната вата има и вата и вата. А именно че задължително е ватата да е, с висока плътност 100 кг/куб. и още няколко и-та.
Та искам да попитам и тука как стоят нещата. Според мене каменна вата си трябва. Минимума защото в момента зад камерата е гипскартон. И незнам ако се затовори да не прегрее, и да стане белята?
Също така, ватата мога ли да я залепя с лепило за топлоизолация?
Извинявам се, ако съм малко досаден, но просто искам да знам, за да мога до колкото е възможно да спра порочната практика, всеки да прави каквото му е кеф, най-удобно и т.н. с което да оставя грешно впечатление при хората че така се прави.
Ако е вата с плътност над 100кг/м3, откъде мога да намеря? Оказва се, че такова животно никъде нямат, и ми предлагат вата с алуминиево фолио, която на допир почти се разпада....

Благодаря ви предварително...
jabata

Назад към Камини, барбекю, огнища и декорации.