Въпрос за готово (бетонно) барбекю

Въпрос за готово (бетонно) барбекю

Мнениеот animi2006 на 04 Фев 2019 17:58

Здравейте, харесала съм си барбекю от олекотен бетон от големите хипермаркети, цена около 800 лв., за да става и за въглища и за дърва. Не ми се занимава с майстор, който да ми изгради такова, едно, че ще ми трябва разрешително за стоеж, а главният архитект е пълен кретен, второ, че смятам, че ще ми излезе доста по-скъпо. За сведение, жена съм и не мога сама да си го изградя. Въпросът ми е струва ли си такъв тип барбекюта, ако се измаже може ли да стои на открито, без навес, ако се завива с найлон зимата и дали пече хубаво? Имам си иначе нещо като пещ в двора, от типа на няколко тухли и скара отгоре, пече си супер, но когато вали не можем да го ползваме и затова ми се ще да си имаме барбекю.
animi2006

Re: Въпрос за готово (бетонно) барбекю

Мнениеот chapara на 05 Фев 2019 12:05

Определено с навес ще е по защитено, а и ще може да се ползва целогодишно, хубаво е и от две страни на навеса да има нещо като заслон за да не духа. Ето примери:

https://www.google.com/search?q=%D0%B1% ... 93&bih=502
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот animi2006 на 05 Фев 2019 13:16

Нямам място където да направя навес. А какво ще стане ако е без? Ще се разруши ли от атмосферните условия? И въобще стават ли за нещо тези барбекюта?
animi2006

Мнениеот chapara на 05 Фев 2019 13:29

За въглища става, но за дърва не бих рискувал ако производителя не го дава като такова. Без покрив не мога да предположа, но дъжд и сняг са разрушители, като добавим и ниски, минусови, температури.
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот MASTERCAM на 12 Фев 2019 17:03

Здравей animi2006 тези барбекюта стават само за скара на дървени въглища или електрическа скара но поради късите си коминчета ще ви люти много на очите .Не палете буен огън за жар в него защото се разпуква,иначе за да го предпазите от атмосферни влияния ако е без навес една фасадна боя .
Не е лошо все пак да ни покажете какво сте си харесали може да измислим някакъв ъпгрейд .
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Назад към Камини, барбекю, огнища и декорации.