Камина на последен етаж

Re: Камина на последен етаж

Мнениеот gminev на 19 Мар 2012 14:28

Добре ще я махна. А как ще изолирам димоотвода между двете камери и с какво? Отпред видя ли как съм направил ватата. Така става ли?
gminev
Потребител

Мнениеот MASTERCAM на 19 Мар 2012 18:36

gminev написа:Добре ще я махна. А как ще изолирам димоотвода между двете камери и с какво? Отпред видя ли как съм направил ватата. Така става ли?

Да видях така е добре ватата ,димоотвода между двете камери може да се изолира само с фланец от поцинкована или неръждаема ламарина като между фланеца и тръбата се херметизира с термомастик. sk (6).gif Вече е късно за това упражнение остави го така няма страшно само махни лентата от тръбата.
В CD -то има ли вата ?
http://mastercam.alle.bg/
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот gminev на 19 Мар 2012 21:42

Да сложил съм вата и съм облепил с тиксото преградата между двете камери, като ватата е надолу към горивната камера. Това че съм оставил по 30мм около камерата правилно ли е? И още един въпрос: Как смяташ - трите см. (3см.), които съм оставил около горивната камера достатъчно ли е?
gminev
Потребител

Мнениеот MASTERCAM на 19 Мар 2012 22:11

gminev написа:Да сложил съм вата и съм облепил с тиксото преградата между двете камери, като ватата е надолу към горивната камера. Това че съм оставил по 30мм около камерата правилно ли е? И още един въпрос: Как смяташ - трите см. (3см.), които съм оставил около горивната камера достатъчно ли е?

Не четеш всички постове внимателно,относно 3 см съм ти написал подробно 4 поста назад . sk (43).gif
Каза че си оставил 10 см от камерата до страничният гипскартон ,зада може да се монтира облицовката която ти показах върху страната на UD то която е към камерата се монтират две ивици гипскартон една върху друга от тях до горивната камера е както следва 9.5 мм лепило 2см камък и 5 мм работна фуга между камерата и облицовката .
Над камерата е както следва 1.5см работна фуга +2 см камък + 5 мм лепило + 12 мм гирскартон.

Ако все пак не ти се разваля конструкцията която си направил отпред и запазиш тези 3 см разстояние ще се разчита само на челното залепване на облицовката,аз се подсигурявам и със странично залепване. И още трябва да се топлоизолира и частта от облицовката която е навътре към камерата.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот gminev на 20 Мар 2012 10:35

Благодаря за съветите Мастеркам. Имам няколко въпроса:
1. Можеш ли да ми кажеш гипскартона и облицовката около камерата колко навътре трябва да влизат? Само върху УД-то ли се поставят, или трябва да влизат на 3см след него, тъй като ти си дал размер от 6см(1,2см гипсокартон + 3см УД = 4,2см, остават 1,8см., които влизат навътре)
2. Доколкото виждам от проекта на рамката вътрешните профили камък са затворени(покрити) от външните(така ли е?).
3. От др. проект се виждат две решетки за студения въздух те с какви размери трябва да бъдат?
4. А за топлия въздух какви решетки да използвам размер и брой- къде точно да са разположени?
5. Необходими ли са решетки за компенсатотната камера ако да - размер и брой?
gminev
Потребител

Мнениеот MASTERCAM на 20 Мар 2012 21:27

gminev написа:Благодаря за съветите Мастеркам. Имам няколко въпроса:
1. Можеш ли да ми кажеш гипскартона и облицовката около камерата колко навътре трябва да влизат? Само върху УД-то ли се поставят, или трябва да влизат на 3см след него, тъй като ти си дал размер от 6см(1,2см гипсокартон + 3см УД = 4,2см, остават 1,8см., които влизат навътре)
2. Доколкото виждам от проекта на рамката вътрешните профили камък са затворени(покрити) от външните(така ли е?).
3. От др. проект се виждат две решетки за студения въздух те с какви размери трябва да бъдат?
4. А за топлия въздух какви решетки да използвам размер и брой- къде точно да са разположени?
5. Необходими ли са решетки за компенсатотната камера ако да - размер и брой?

1.Гипскартона и вътрешната рамка на облицовката са на една линия с предния панел на камерата.При тебе ще е малко по различно от моя проект доколкото виждам от последните снимки.
2.Да така е.
3.Общо и трите горе и долу трябва да са от порядъка на 800 до 1000 квадратни сантиметра.
4.Топлият въздух излиза през горните три решетки.
5.Да необходими са например два броя 12х12 см / на чистият отвор/разположени на страниците.

По въпрос №1 .
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот gminev на 21 Мар 2012 15:34

JC-ThankYou.gif Тези 800-1000 кв. см предполагам се онасят както за долните, така и за горните решетки т.е. веднъж трябва да имам светъл отвор общо 800кв.см. долу и веднъж 800кв. см. горе. Бях останал с убеждението , че горния отвор би трябвало да е с около 2/3 по-голям от долния дали е така или бъркам? sk (12).gif
Въпрос за разстоянието от облицовката до камерата:
1. Какво е препоръчителното въздушно разстояние което трябва да се остави отдолу, отстрани и отгоре на камерата между нея и облицовката(или гипскартона)?
gminev
Потребител

Мнениеот MASTERCAM на 21 Мар 2012 16:50

На всичките тези въпроси вече съм отговорил ,чети внимателно. b (35).gif

1.Решетките трябва да са еднакви както долу така и горе,само тези на компенсационната камера са по малки.
2.Въздушно разстояние от страни на камерата до облицовката 5 мм ,отгоре 1.5 см ,долу 2-3мм.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот gminev на 21 Мар 2012 18:22

Сега вече ми стана ясно. Чета внимателно, но не всичко разбирам - нали нямам нужния опит.
Вече мога да поръчвам решетките(всички размери са в см.), както следва:
1. Студен въздух 1бр. отпред 10х23=230кв. см и 2 бр отстрани 10х30см=300кв. см. х 2бр=600кв. см. или общо 830кв. см.
2. Топъл въздух 1 бр. отпред 10х30=300кв. см. и 2бр. отстрани 10х27=270кв. см х 2бр.= 540кв. см. или общо 840кв. см. Въпрос - На какво разстояние от компесаторната камера надолу трябва да монтирам решетките за топъл въздух?
3. Топъл въздух от компенсаторната камера 2бр. отстрани 12х12см.
4. Като изрежа отворите за решетките в гипсокартона и ватата, предполагам, че ще трябва да направя рамка от УД профил отвътрешната страна на булото и да облепя с алуминиевата лента. Така ли се прави?
gminev
Потребител

Мнениеот MASTERCAM на 21 Мар 2012 22:16

gminev написа:Сега вече ми стана ясно. Чета внимателно, но не всичко разбирам - нали нямам нужния опит.
Вече мога да поръчвам решетките(всички размери са в см.), както следва:
1. Студен въздух 1бр. отпред 10х23=230кв. см и 2 бр отстрани 10х30см=300кв. см. х 2бр=600кв. см. или общо 830кв. см.
2. Топъл въздух 1 бр. отпред 10х30=300кв. см. и 2бр. отстрани 10х27=270кв. см х 2бр.= 540кв. см. или общо 840кв. см. Въпрос - На какво разстояние от компесаторната камера надолу трябва да монтирам решетките за топъл въздух?
3. Топъл въздух от компенсаторната камера 2бр. отстрани 12х12см.
4. Като изрежа отворите за решетките в гипсокартона и ватата, предполагам, че ще трябва да направя рамка от УД профил отвътрешната страна на булото и да облепя с алуминиевата лента. Така ли се прави?

По точка №4 ,поцинкована ламарина с дебелина 0.6 мм важи за всички отвори особенно там където има вата.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот gminev на 22 Мар 2012 08:02

Отново професионална помощ - Благодаря ти! sk (40).gif
На какво разстояние от компесаторната камера надолу трябва да монтирам решетките за топъл въздух? sk (23).gif
gminev
Потребител

Мнениеот MASTERCAM на 22 Мар 2012 08:10

gminev написа:Отново професионална помощ - Благодаря ти! sk (40).gif
На какво разстояние от компесаторната камера надолу трябва да монтирам решетките за топъл въздух? sk (23).gif

На не повече от 5 -6 см .
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот gminev на 29 Мар 2012 11:56

Малко снимки от последната ми работа. Отворите за решетките за топъл въддух са на 6-7 см надолу от компесаторната камера. Решетките за компенсаторната камера все оше не съм ги сложил.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
gminev
Потребител

Мнениеот academil на 29 Мар 2012 13:33

Ъффф, на колайдера май му се вижда края ! sk (23).gif
Искам да кажа предстои пуск ! Предупредете съседите ! :flucht:

И уважение към търпимостта на MASTERCAM, някой казваше нещо друго, не е прав ! :D
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот y.radev на 21 Окт 2018 19:03

Здравейте! Изчетох темата и други подобни в мрежата. Ще си правя камина в механата на село. Камерата е Прити М, с диаметър на изхода за димните газове на камината фи-150 мм. Височината на помещението където ще е камината е 2.30 см., като тавана е дървена ламперия. Нямам комин и ще трябва да се изгради такъв. Решил съм да е с двустенните иноксови коминни системи. Имам няколко въпроса към хората с опит в изграждането на камини.
1. Може ли комина да тръгне от камината право нагоре преминавайки през дървената ламперия, таванското помещение, покрива с керемидите (т.е. в права линия)? В този случай няма да има възможност за ревизия за чистене на саждите.
2. На какво разстояние да е компесаторната камера от дървеният таван?
3. Има ли значение за доброто топлоотдаване на камината, височината на самото було - в моят случай камината е висока 76 см., като я повдигна на стойка - поне още 30 см. и ако компенсаторната камера е 30-40 см., чисто ще остане около метър свободно пространство над горивната камера. Дали това е достатъчно?
Предварително благодаря на отзовалите се.
y.radev

Предишна

Назад към Камини, барбекю, огнища и декорации.