направа на пещ

Re: направа на пещ

Мнениеот pa4oo на 30 Окт 2017 20:15

Ако може едно питане....за да не отварям нова тема питането ми е ( понеже мисля навеса да го затворя с поликарбонат за да стане топъл и уютен през зимата ) трябва ли да се сложи клапа на комина за да не бяга топлото (между другото комина тегли както казвате като звяр ) и ако трябва клапа може ли съвет и помощ за тази клапа как и каква да е тя.
pa4oo
Потребител

Мнениеот MASTERCAM на 31 Окт 2017 00:15

Малко е късно за клапа в комина,но можеш да направиш клапа на нивото на димният зъб,правоъгълна рамка с капак който да се отваря назад на 3-4 положения като 4 ще е напълно отворен.
http://mastercam.alle.bg/
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот pa4oo на 31 Окт 2017 20:26

Здравейте , да разбирам че ако се опитам да сложа клапа отгоре на комина на 40- 50 см от горния край на комина няма да стане , от края на свиването на комина до горния край са два метра с вътрешен размер 32см на 32 см. ... имам възможност а и ще ми е по лесно за монтажа и.
pa4oo
Потребител

Мнениеот pa4oo на 15 Ное 2017 21:04

Към MASTERCAM моля за помощ, след второто леко ополване задната стена пещта се получи цепка и взе да издиша ,не знам защо..... ако може идея .Замазах цепката и след следващото опалване пак цепка .Ядосах се и горните четири реда от дъното ги гътнах и наново ги направих , като почистих тухлите и преди да ги лепна ги мокриx но ги лепих с ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОТО ЛЕПИЛО НА БОРО. Но защо на следващия ден лепилото се беше нацепилo а пещта не съм я палил след последния ремонт.Мазал съм шпаковал съм но другите лепила не се цепят като това БОРО . Благодаря.
pa4oo
Потребител

Предишна

Назад към Камини, барбекю, огнища и декорации.