Новото правителство

Изображение
Правила на форума
Коментари погазващи правото на избор на религия,нападане или осъждане на етническа основа или всякакви изказвания с цел провокация или обида ще бъдат своевременно изтривани а потребителите които са си позволили да ги публикуват ще бъдат изгонвани от форума без предупреждение.

Новото правителство

Мнениеот stroiko на 27 Юли 2009 14:31

Да ни е честито новото правителство и дано да е началото на една по-друга демокрация..Бате Бойко се налага доста успешно през последните 7-8 години дано да продължи все така и като премиер..Аман от шпиони, доносници, комунисти и разни други тям подобни.Аман от сплетни и ефтини циркове..Време е да останат в миналото и да погледнем с един нов поглед към бъдещето...Дано тези 4 години са по-успешни за нас младите и да имаме шанс да се реализираме професионално.
качество и професионализъм
Изображение
Аватар
stroiko
Активист

Re: Новото правителство

Мнениеот ALEX M. на 27 Юли 2009 21:25

Бате Бойко се налага доста успешно през последните 7-8 години

Над кого се налага ?
Никой не може да ни спаси
от самите нас !!!

http://vbox7.com/play:86847943#
Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот stroiko на 27 Юли 2009 22:27

Налага се професионално като кмет а сега и като политик..И като ченге не беше зле...Адаш ама ти си бил страшен критик.
Изображение
Аватар
stroiko
Активист

Мнениеот W123 на 27 Юли 2009 22:36

Каквото и да си говорим политик ли е ще си крадне,няма начин.

Дано Бойко успее да централизира "кражбините" и да сложи ръка върху тях и най-накрая да си знаят кой какво си крадва и нека са по-малко хора защото така няма да се губят много пари по трасето.

Искренно се надявам да успеят да устискат зимата защото се очертава да е много тежка.Ако задържат работите да не се сгромулясат това ще е огромен успех за тях и за нас естествено.
Аватар
W123
Експерт

Мнениеот desivaleva на 30 Юли 2009 09:20

Бате Бойко си е ПИЧ Имам наблюдение върху личността му/не само от медиите/ Много народен човек е. И много прям Каквото му е на езика това си и казва не премълчава на никой. ЕВАЛА. Дано не го промени сегашното му положение.
Аватар
desivaleva
Активист

Мнениеот Стилиян Лукаров на 30 Юли 2009 20:37

Силно се надявам да успее да удържи поне на половината от обещанията които даде!
Въпроса не е, че няма да иска, а че много ще му се пречи!
Според мен "тресавищата" в управлението на бат' Бойко ще бъдат Земеделието, Здравеопазването и не на последно място Екологията и опазването на природата и чистотата на България! Не че другите сектори не са проблемни - примерно Културата и Образованието.......и двете са на доста ниско ниво в България! Едно от мерилата на хорската простотия е, че предавания като Трезор по Нова тв. се увеличават, но това е друга тема!
Първото място обаче, като проблем №1 държи сектора на Синята лампа - ПРЕСТЪПНОСТА!!!!!
Ако успее да се справи с този бич на България съм сигурен, че ще си подсигури втори мандат във власта!
За целта трябва да направи структорите на МВР работещи и най-важното НЕЗАВИСИМИ !
Да бъде преструкторирана и съдебната система или поне да се направи така, че по време на ключови дела престъпниците да нямат никакъв достъп до съдиите, ако щете и до прокурорите.... не знам дали това е осъществимо и даже дали е добра идеята, но знам едно: Нужни са промени в Закона и ако се наложи дори в Конституцията на страната, за да може тази измет и шлака, която е заляла страната да бъде навряна там където и е мястото - в затворите!
И като казах Затворите.... предполагам, че ще ни трябват и нови сгради, защото тези в момента и сега са препълнени от кокошкарите!
А кокошкарите са друга тема! До сега Съдебната ни система си измиваше ръцете с тях, като малките престъпления пълнеха статистиката им, за сметка на голямите, които бих казал че ако не напълно, то почти липсват! Дела може и да има, но до там!
Това е моето мнение по въпроса!
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот ALEX M. на 31 Юли 2009 00:57

Последните 10-12 год. ни оправляват пестъпници, мошенници, бивши мутри, цигани (по- точно джоревци), турчеещи се българи (ако наистина бяха турци нямаше да се държат по този начин) и всякаква друга измет ! И сега някои хора ми казват че съм бил черноглед ? Къде е бялото че аз не го виждам ? Също така не успях да видя светлото комунистическо бъдеще ?? То всъщност въобще идва ли или аз пак съм бил в банята и съм го пропуснал ? Вече няма да се къпя да не би случайно да пропусна да видя как България е станала най- доброто място за живеене в света ! Щото да не би пак да е за кратко ?
от самите нас !!!

Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот stroiko на 31 Юли 2009 18:50

ALEX M. написа:Последните 10-12 год. ни оправляват пестъпници, мошенници, бивши мутри, цигани (по- точно джоревци), турчеещи се българи (ако наистина бяха турци нямаше да се държат по този начин) и всякаква друга измет ! И сега някои хора ми казват че съм бил черноглед ? Къде е бялото че аз не го виждам ? Също така не успях да видя светлото комунистическо бъдеще ?? То всъщност въобще идва ли или аз пак съм бил в банята и съм го пропуснал ? Вече няма да се къпя да не би случайно да пропусна да видя как България е станала най- доброто място за живеене в света ! Щото да не би пак да е за кратко ?

Така е...Погледнато реално всички тези които си ги описал се борят за "УЖ" по добре да е в Бг...Ама 45г комунизъм си има и минусите и плюсовете... :fies: А че сме 7,5 милиона е друг въпрос.
Изображение
Аватар
stroiko
Активист

Мнениеот ValiakA на 31 Юли 2009 19:43

И тук по темата ... Laie_67.gif . Сега с тези мажоритарни избори ... мисля си за следващите да се кандидатирам така ми се иска да съм депутат поне ако не министър ... та за следващите избори бихте ли ме подкрепили ... да знам че от сега да планувам и ако да я се проброете да знам още колко гласа ще ми трябват ... JC-ThankYou.gif ... Laie_67.gif :respekt: moil.gif
Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.
Не режа глави, но правя чудеса ... такъв съм си ... Laie_67.gif
кактус - ще разтварям цвета си само за определени хора!

Ех, Стефане да беше тук да видиш ...
Работете с повече ентусиазъм и любов, не мислете само за пари ...
ВСЕЛЕНАТА Е БЕЗКРАЙНА ВЪВ ВСИЧКИТЕ СИ ИЗМЕРЕНИЯ!
Но и тя не може да се мери с човешката ПРОСТОТИЯ ...
Аватар
ValiakA
Нарушил правилата на форума

Мнениеот ivansts на 31 Юли 2009 19:59

Става , само да не вземеш да омекнеш там , че ще се наложи да ти викаме Валячка ?? :wink: :lachtot: :D
Аватар
ivansts
ДЕКОРАТИВНИ БОИ И МАЗИЛКИ
ДЕКОРАТИВНИ БОИ И МАЗИЛКИ

Мнениеот ValiakA на 31 Юли 2009 21:14

Ето един вече е за ... я тука модераторите да сложат две бутончета за и против или пък може и само за ... другите гласове не ми трябва да ги броя ... Laie_67.gif :respekt: moil.gif
Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.
Не режа глави, но правя чудеса ... такъв съм си ... Laie_67.gif
кактус - ще разтварям цвета си само за определени хора!

Ех, Стефане да беше тук да видиш ...
Работете с повече ентусиазъм и любов, не мислете само за пари ...
ВСЕЛЕНАТА Е БЕЗКРАЙНА ВЪВ ВСИЧКИТЕ СИ ИЗМЕРЕНИЯ!
Но и тя не може да се мери с човешката ПРОСТОТИЯ ...
Аватар
ValiakA

Мнениеот stroiko на 31 Юли 2009 23:55

a (61).gif Валяк изброй няколко причини /качества умения и д.р./заради които трябва да гласуваме за тебе евентуално на следващите избори... a (61).gif Току виж си сменил професията (61).gif
Дай една бърза предизборна платформа :respekt:
Изображение
Аватар
stroiko
Активист

Мнениеот ALEX M. на 04 Авг 2009 16:31

Току виж си сменил професията

Важното е да не сменя форума !
мисля си за следващите да се кандидатирам така ми се иска да съм депутат поне ако не министър

Не става така бе човече ! Поне кажи какъв министър искаш да бъдеш ? Без портфеил или ... ?
от самите нас !!!

Аватар
ALEX M.
Експерт

Заварих министерството като некоректен платец и във фалит

Мнениеот special на 11 Авг 2009 11:28

Изображение
Росен Плевнелиев: Заварих министерството като некоректен платец и във фалит
от 05.08.2009, Автор: Милена Василева
благодарение на http://www.stroitelstvo.info/statepolicy/2009/08/05/766151_rosen_plevneliev_zavarih_ministerstvoto_kato/?ref=rss

Г-н Плевнелиев, стана ясно, че веднага с встъпването ви в длъжност започвате ревизия в министерството.
Какво сте установили досега?

- Заварих три неща. Министерство е некоректен платец. В момента то дължи 72 млн. лева за извършени, актувани, но неразплатени дейности по сключени вече договори. Освен че е некоректен платец, то и не може да плати тези пари, защото ги няма по бюджет. Затова казвам, че регионалното министерство е във фалит.

Сключвани ли са договори през последните месеци?

- Ударно. Сключваните през последните месеци договори са за над 300 млн. лева и не са финансово обезбечени, т.е. те са без покритие. Започваме да ги проверяваме един по един. Това е само в МРРБ, проверка има и в Национална агенция "Пътна инфраструктура".

Кое е третото нещо, което установихте?

- Освен че е некоректен платец и че е във фалит, министерството или не знае да строи по правилата и по пазарните цени, или не иска да спазва пазарните правила. Искам да съобщя за ремонта на сградата на МРРБ*. Установяваме, че е сключен договор с "Главболгарстрой" за административния корпус на сградата по цени 500 евро на квадратен метър за груб строеж с ДДС при средно претеглена пазарна цена максимум до 180 евро на квадратен метър. Министерството е разплатило изцяло тази сума.
Освен това е сключен договор за строителство по схемата инженеренг. На този търг се е явил само един участник - това, за съжаление, в България е узаконено. В резултат на този търг средната цена, на която "Главболгарстрой" има претенции да получи средства за строителството на сградата е общо по 2254 евро на квадратен метър. На "Главболгарстрой" до този момент са изплатени над 15 милиона лева, фирмата има претенции за общо около 41 милиона лева с ДДС.

Как ще постъпите?

- Това няма да бъде разплатено.Давам тази сделка за строителството на новата сграда на министерството на прокурор.
Искам да се върна на подписаните договори за над 300 млн. лева, които са необезпечени. Това е еманиция на антикризисния план "Станишев". Аз обявих преди няколко месеца по време на конференции и антикризисни събирания, че антикризисния план "Станишев" беше определено голяма лъжа, драматично е заблуждавал българските граждани, кога е говорил, че има анкикризисен план. Той направи антикризесен план, лишен от съдържание. А според тово, което виждам в министерството, са направили програма за форсиране на подписване на договори, които са финансово необезпечени. Започнали са 151 проекта, като са направили план за действие колкото се може повече от тях да приключат до 30 юни 2009 г. и практически това е ефектът от тяхната работа. Вместо да минимизират ефекта от кризата, те се говорили антикризисно, но под масата са имали план за действие. Това е най-големият капан, който са поставили на новото правителство - съзнателен капан за харчене до дупка. По тези сключени вече договори има неустойки. Помислете си как аз тепърва ще ги прекратявам. Помислете си на какви цени са подписани - ето виждаме анализа на първата голяма сделка. И в НАПИ има сделки за поне още 300 млн. лева. Такива неща ще излязат и пред другите министерства. Големият проблем е, че това правителство е поставено, за да възстанови финансовата стабилност и трябва да икономиса много пари. Аз не само че не мога да икономисам 1 лев, но само в НАПИ и тук аз съм вече се оказва, че съм поел задължение за още 600 милиона лева. От тази гледна точка това е съзнателен план за предизборно харчене, за наливане на пари в обръч от фирми и този резултат ще доведе до следното. През януари, когато ще е време на безработице и тежка криза, крадецът ще вика дръжте крадеца. Това е страхотен капан за милиарди. За мен това е криминално деяние, това е предателство спрямо българите, това е антикризисният план на Станишев в действие.

Вие казвате министерството. Какво имате предвид?

- Виждам политически организираната система. Но в това министерство има и хора, които са изключителни професионалисти, желаещи да работят. Виждам през първата седмица промяна. Но промяната ще дойде тогава, когато покажем нов морал и мотивираме хората, защото харата също я искат тази промяна.
Съдете за Вашия успех по това, от което трябва да се откажете при постигането му.

ИзображениеИзображениеИзображение
http://www.bgremonti.com
http://otpushvane.com
Аватар
special
Експерт

Мнениеот W123 на 11 Авг 2009 20:11

Боже,боже...няма да им е леко на тия пичове.
Аватар
W123
Експерт

Следваща

Назад към Политика и общество