Методи за защита на двора и градината от крадци .

Изображение
Правила на форума
Коментари погазващи правото на избор на религия,нападане или осъждане на етническа основа или всякакви изказвания с цел провокация или обида ще бъдат своевременно изтривани а потребителите които са си позволили да ги публикуват ще бъдат изгонвани от форума без предупреждение.

Методи за защита на двора и градината от крадци .

Мнениеот емил на 19 Авг 2015 23:13

Гледам на 15км малък двор с дървета и зеленчуци , обраха ми прасковата , дори не можах да я опитам .
Остана за мен само пръскането поливането и разходите .

Давайте технически средства за защита от крадци .

Става дума за прогонване , НЕ за убиване или осакатяване .
Бил съм военен и знам как да му откъсна главата или крака , но не сме на война , а и за 1 чувал картофи смърт не е наказание , отделно при нараняване на крадецът ,то той ще запали къщата :D
Мисля да купя едни ефтини стрелящи устройства с газов патрон .Ше ги стартирам с конец който дърпа спусъкът .
Евентуално и едни аларми от всичко по левче за 2 лв , които ще се задействат с конец и те ?

Други идеи - да са ефтини ,водоустойчиви от дъжда .

НЕ искам да коментираме положението и задълженията на държавата или на милицията или на който и да било .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Re: Методи за защита на двора и градината от крадци .

Мнениеот dadko на 20 Авг 2015 12:52

Помисли и за скрита камерка- поне да го снимаш и видиш кой е. Може да се задействат да записват само при засичане на движение, а не непрекъснато. А може и да не е скрита- като знаят, че ги снимат- някои няма да влязат да берат.
Пък- като го разбереш кой е- тогава вече няма да ти даваме акъл как да действаш- ти сам ще си прецениш.
dadko
Активен потребител

Мнениеот chapara на 20 Авг 2015 14:02

Т'ва с камерите е добра идея ама.......В риболовния форум има един колега дето е горски някакъв, та брои мечките sk (35).gif в Стара планина с камери. Ама за броящите камери слагат за защите втори камери да снимат крадците на камерите. Та те такивами ти работи. Откраднаха им камерите с които снимат мечките sk (35).gif , ама много бързо после ги намериха moil.gif Laie_67.gif Емо провери как стои въпроса със застраховката. Аз тези дни застраховах стара селска къща за 36 кинта на година. Защитена е къщата, портата на двора и оградата. Искаха само нотариален акт и снимка на къщата, без оглед. Като се разчуе че е застрахован много-много не пипат че застрахователите още си държат бойните групи :datz:
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот емил на 20 Авг 2015 17:49

Миналата година пак обираха двора , разузнах кои са - отидох у тях да ги бия ...
Те бяха 2 деца на по 10-15г така убити от мизерията , че бяха по- скоро за оплакване ,
тааа ... вместо бои им оставих квито джобни пари имах 2-3 лв . да си купят хляб .

Днес купих 3 аларми по 2 лв ше ги залагам да пищят ... Северна България няма бъдеще , няма да я бъде,
къщата вероятно ще се отказвам и ще я продавам .

Гърмящи устройства с халосен не продават милицията са ги спрели миналата година .

Това със застраховката мн михаресва , за догодина евентуално , мерси за съвета .

Някои ако знае как се казват подобни устройства (тръбички гърмящи с халосен патрон ), или линкове да каже да ги търся с търсачката , и да им видя устройството .
като дете съм си правил ...
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот em67 на 20 Авг 2015 18:22

емил написа:Това със застраховката мн михаресва , за догодина евентуално , мерси за съвета .

Имаме малка къщичка в полите на Стара планина ,над София . С подобна застраховка ,като тази на Чапара се опазвам от айдуци от 2011г. Налепил съм стикери по врати и прозорци . Сега не сме в България ,ама наглеждащите я твърдят ,че поразии няма .При нас работи .
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот chapara на 20 Авг 2015 18:25

емил написа:

Това със застраховката мн михаресва , за догодина евентуално , мерси за съвета .

Застраховката е от датата на която я направиш до догодина по същото време, както гражданската и каското. Отиди в първия офис на SDI и ще ти кажат.

Някои ако знае как се казват подобни устройства (тръбички гърмящи с халосен патрон ), или линкове да каже да ги търся с търсачката , и да им видя устройството .
като дете съм си правил ...

Казвахме му "пушкало", ама нищо не излиза в нета, може би е разчистено sk (23).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот емил на 22 Авг 2015 22:37

20150822_222026.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=bI2HCYpcgd8

Утре отивам , купих 3 алармички по 2 лв , жилка за въдица по 1 лв , халосни патрончета по 30 ст
От една тръбичка за 10 мин направих гърмяща сигнализация .
Жилката ще я вържа за поп нита , ии те- така :D
На сливите слагам електронните пищялки ,на прасковата гърмящата .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Назад към Политика и общество