Алгоритъм срещу корупцията

Изображение
Правила на форума
Коментари погазващи правото на избор на религия,нападане или осъждане на етническа основа или всякакви изказвания с цел провокация или обида ще бъдат своевременно изтривани а потребителите които са си позволили да ги публикуват ще бъдат изгонвани от форума без предупреждение.

Re: Алгоритъм срещу корупцията

Мнениеот special на 01 Фев 2012 00:50

Всеки ако мисли като Пух и Мънц, гаранция, че нещата ще заемат друг обрат като цяло в държавата. Въпроса е, как да мислят по този начин. Аз си имам една дългосрочна версия как може да стане, за по следващото поколение, но това е друга и дълга тема crazy.gif
Съдете за Вашия успех по това, от което трябва да се откажете при постигането му.

ИзображениеИзображениеИзображение
http://www.bgremonti.com
http://otpushvane.com
Аватар
special
Експерт

Мнениеот Qwerty111 на 01 Фев 2012 01:04

Изображение

Един наистина велик анархист също си е мислел че има начин да се оправим

Намерили са се няколко достойни човека, решили да го направят, надявали са се, но явно са надценили потенциала населението ни.

Направили са достоен опит, но в крайна сметка не се е получило.

Че се е наложило руснаците после да се намесват.

По голямата част от идеалистите са намерили смъртта си в борбата, а малкото останали предпочели да продължат да търсят правдата в все още неосвободените територии, а отделни индивиди предпочели да си осребрят славата.

Тогава тарикатите са видели потенциала в "управлението" на държавата и са запретнали ръце, че чак до днес.

Винаги е имало и свестни хора, но явно не са били достатъчно.

А цитата от снимката продължава да е актуален.

Сори за краткия урок по история, ама не се въздържах....

Мънца, те по цял свят кадърните хора са търсени, и някак си се оправят...

Въпроса е при нас, ако не дай боже на кадърния човек му се наложи да ползва например някаква по сложна лекарска помощ - какво правим тогава?
И ако случайно кадърния човек избута до пенсия - как му се очертава битието ?

Да, лесно е да се каже - на мен ми е добре тук, обаче би ли ти дало сърцето ако детето ти има желание да учи и да се реализира някъде на по цивилизовано място ти да го убедиш да остане тук.
Qwerty111
Потребител

Мнениеот pooh на 01 Фев 2012 01:39

Qwerty111 написа:Да, лесно е да се каже - на мен ми е добре тук, обаче би ли ти дало сърцето ако детето ти има желание да учи и да се реализира някъде на по цивилизовано място ти да го убедиш да остане тук.

Не само, че не би ти дало сърце, но и нямаш право! Всеки е свободен да мисли и чувства, каквото си иска. Може да ти стане мъчно, но това не значи да почнеш опити за промяна на мисленето. Аз лично не убеждавам вече никой в нищо - казвам си мнението и който иска е свободен да мисли върху чутото/прочетеното. Насила не може да се даде - може само да се вземе. Това е много стара мъдрост. От друга страна и не тъгувам по тези, които си заминават - така са решили - така са постъпили. Дразня се на тези които са решили да заминат, но "отвън" ни учат как да живеем и да се борим тук. Е, без всякакво извинение, ама майната им на такива - влез в моите обувки, пък тогава ме поучавай, както казват новите "братушки/брадъри". Ако на достатъчно много хора им писне - излизат на площада и нещата се променят, щом не сме по площадите - още можем, ние сме търпелив народ.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот Мънцата на 01 Фев 2012 01:52

Qwerty111 написа:Мънца, те по цял свят кадърните хора са търсени, и някак си се оправят...

Въпроса е при нас, ако не дай боже на кадърния човек му се наложи да ползва например някаква по сложна лекарска помощ - какво правим тогава?
И ако случайно кадърния човек избута до пенсия - как му се очертава битието ?

Да, лесно е да се каже - на мен ми е добре тук, обаче би ли ти дало сърцето ако детето ти има желание да учи и да се реализира някъде на по цивилизовано място ти да го убедиш да остане тук.

За съжаление не мога да не се съглася и с твоите доводи sk (51).gif Мисля си - преди години не си спомням за смъртни случаи от операция на сливици, а тази година вече има 3 такива! Още помня и сигурно няма никога да забравя как ми вадиха моите преди 30 и кусур години - без упойка и после два часа плюещ кръв в едно метално легенче в чакалнята. Но няма да забравя и операцията на сливиците на дъщеря ми преди година - с пълна упойка, профи екип и всичките му салтанати за 1000лв. Представете си обаче как съм се чувствал докато чаках тези 15-20 минути, след като предната вечер съм гледал по новините как е завършила подобна операция....!!! През 21-ви век!!! При толкова напреднала медицина във всяко едно отношение!!!
Но не мисля, че революция би решила нещата sk (28).gif Според мен трябва да претърпим революция първо в главите, после на урните през 4 години и нещата ще си дойдат на местата sk (43).gif Как може една следвоенна Германия да стане това, което е сега? Какво ни различава от тях? Ами Япония след Фукушима? Ей, Богу, това е нация, която не заслужава и частица от всички изпитания, през които минава! Но никой там не мрънка! Просто продължават напред!
Какво ни липсва тогава на нас - самосъзнание и дисциплина - това ни липсва, поне според мен.
Аватар
Мънцата
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот korkodil на 01 Фев 2012 09:14

Браво Мънца sk (49).gif Навремето когато напуснах по собствена воля най престижната "фабрика" в БГ ме обявиха за луд. Може и такъв да съм,но ми писна да съм една от всичките овце)))))) Почти 10 години след това т.е. сега искам да се върна в БГ напускайки добре платена служба , и всички отново надигнаха един вой....ти си луд тук е трагедия ха ха ха Ами луд не луд това е , споделям това че ако всеки си гледа своето а не това което прави другия......нещата ще потръгнат. Нека тези които искат да бягат навън , да го направят, и след година ха ха ха може да преувеличавам , хайде половин да е ....да видим каква песен ще запеят,защото навън ако гледаш в нечия паница ще ти извадят окото дето гледа))))))))))))))Хайде със здраве си останете.....
korkodil

Мнениеот maxuel82 на 01 Фев 2012 13:54

Qwerty111 написа: ?

Живот и здраве някога когато моето дете порасне (сега е на 2 месеца sk (3).gif ) ще направя всичко възможно да се измъкне от тук ,защото аз ще съм ,добре като знам че детето ми живее добре ! 2000г имаше възможност да остана да работя в Германия , товава баща ми вместо да ме посъветва да остана и да работя там, той направи всичко възможно да се върна в БГ ,да не съм слуга на тъпите" шваби " -тогава бях на 18 и нямах това мислене което има сега ! Ако бях останал сега щях да съм много по-напред отколкото съм в момента ! Живял съм в Германия и знам как се живее там - това наистина е една цивилизована европа ! Много съжалявам и това е най-голямата грешка в моя живот ,но връщане назад няма ! Имам доста приятели в Англия и скоро разбрах, че получват помощи от затова че работят на минималната заплата и нямат достатъчно работни часове за седмица sk (5).gif sk (5).gif sk (5).gif ! Какво като ходим пред урните на всеки 4 години ,всички знаем как се спечелиха последните избори ,така ще бъде и занапред . Откак съм почнал да гласувам на всички избори ми са се предлагали пари за да се гласува за определена партия или човек (дали съм ги взел ?- незнам :D a (65).gif )! Която и партия да дойде на власт няма да се оправим единствено поради факта че икономиката ни не работи ! Какво производство имаме ние ? Колко хора имаме ? Искате от 2 милиона души които си плащат данъци и осигуровки да се издържа държавата - е няма как да стане ! И защо да плащам данъци и осигуровки тук, след като казват, че някога на нашето поколение когато дойде време да се пенсионираме няма да има кой да плаща пенсийте ! И така нататък и т.н. все "хубави" неща които могат да ме накарат да остана и да искам и моите деца да останат в България ! Предполагам, че повечето от вас които сте изписали по-горните постове сте финансово задоволени и сте си подсигурили бъдещето на Вас и Вашите деца и затова мислите по този начин ! Не мислете че не си харесвам родината- обожам я ! Харесвам всичко ,само не харесвам начина по който живеем и това че не виждам бъдеще !Кадърните хора избягаха да се реализират навън , некадърните които са малко по нахъсани , също изчезнаха и тука май останахме мазохистите ,дето харесваме да ни е отзад sk (41).gif Много е зле положението бе хора , съгласете се !
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Стилиян Лукаров на 01 Фев 2012 22:00

maxuel82 написа:Много е зле положението бе хора , съгласете се !

Положението е зле, но аз знам, че със сигурност ще се оправим!
Разлика в мисленето и вътрешната настройка на човек! Важно е човек да има винаги положителен заряд в себе си! Нещо като закон е на оптимистите и положителните хора да им се случват хубави работи. Когато искаш нещо и вярваш силно в него, ще го получиш! Когато неуморимо преследваш своята цел, я достигаш! А когато имаш качества, амбициозен си и имаш цел, то няма нещо което да ти попречи да я изпълниш! Когато се усмихваш по-често, живота ти става по красив!
Макси, това не са само приказки, аз вярвам в тях! sk (6).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот dango на 01 Фев 2012 22:22